close
چت روم
دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

sharj

چهارشنبه 30 آبان 1397

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

تبلیغات
جستجوگر پیشرفته سایتخوش امدید

 

 

 

::به بزرگترین و متفاوت ترین پرتال فارسی زبانان خوش امدید::
 
 
http://dl.kurd-song.com/pic/icons/1335056181.png

آخرين ارسال هاي تالار گفتمان
کمی طاقت داشته باشید...
عنوان پاسخ بازدید توسط
1 187 jalil_parzit
0 171 jalil_parzit
0 97 jalil_parzit
1 261 jalil_parzit
118 4654 jalil_parzit
74 2892 jalil_parzit
1 207 jalil_parzit
1 227 jalil_parzit
1 218 jalil_parzit
15 654 marjan_93
339 8013 shabnam_68
291 5067 shabnam_68
55 1283 shabnam_68
556 9166 shabnam_68
231 4736 shabnam_68

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

اجرای طرح برخورد با بدحجابی و ارتقاء امنیت اخلاقی (گشت ارشاد) از جمله موضوعات جنجالی بوده که کاندیداها در دو دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری در مورد آن اظهار نظر می کردند. در انتخابات یازدهم نیز آنها نه مانند دوره های قبل اما رویکرد و دیدگاه خود را در این باره مطرح کردند.

 

گشت های ارشاد برای اولین بار اواسط دهه 80 توسط سردار طلایی رئیس پلیس تهران وارد خیابانها شدند تا زنان بدپوشش را ارشاد کنند. گشت هایی که در طول زمان به تکامل رسیده و با تعیین مصادیق بدحجابی نامش نیز به گشت امنیت اخلاقی تغییر یافت. گشتی که حضورش در خیابانها دائمی شد و مشتریانش نیز دختران بدحجاب و بدپوششی بودند که 95 درصد آنها تنها یکبار دستگیر و برای ارشاد به پلیس امنیت اخلاقی برده شدند.

 

نخستین بار در ماراتن انتخابات ریاست جمهوری نهم بود که دکتر محمود احمدی نژاد با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری در نفی گشت ارشاد و برخورد با دختران و پسران تنها به گفتن یک جمله بسنده کرد. در آن برنامه احمدی نژاد مشکل کشور را موی بیرون مانده دختران یا آستین بالا آمده مانتو آنها ندانست و مدعی شد که با ورود گشت ارشاد به خیابان ها مخالف است. البته نظر احمدی نژاد در این مورد هیچ تغییری نکرد و همچنان با اجرای این طرح از سوی پلیس مخالف است.

 

مخالفت با اجرای گشت ارشاد در سال 88

در انتخابات سال 88 نیز وقتی پای مناظره ها به خانه باز شد کاندیداها با انتقاد از گشت ارشاد قصد رای اوری از این طریق را داشتند. میر حسین موسوی یکی از کاندیداها در مورد گشت ارشاد گفته بود، اگر گشت ارشاد را در تمام خیابان ها بیاوریم نمی توانیم جلوی بدحجابی را بگیریم. در صورت پیروزی گشت ارشاد را جمع آوری می کنم.

 

مهدی کروبی دیگر نامزد انتخابات دهم ریاست جمهوری نیز در مورد گشت ارشاد گفت: اکثر ایرانیان با قانون اجباری حجاب موافق هستند و نیازی به گشت نیست.

محسن رضایی کاندیدای دیگر این انتخابات در مورد گشت ارشاد در سال 88 گفت: گشت ارشاد برای ارذل و اوباش باید باشد نه جوانان کشورمان.

 

گشت ارشاد در انتخابات 92

گشت ارشاد بار دیگر از اول اردیبهشت ماه در خیابان ها حاضر شد و باداغ شدن تنور انتخابات و مشخص شدن کاندیداها زمزمه هایی در مورد کاهش فعالیت این گشت به میان آمد.سردار رادان جانشین رئیس پلیس کشور نیز این موضوع را تائید کرده و در مورد فعالیت گشت ارشاد گفت: ممکن است برخی از طرح های پلیس در زمان انتخابات به دلیل ماموریت های جدید کمرنگ شود.

قبل از اعلام اسامی نهایی تائید صلاحیت شدگان تعدادی از کاندیداهای احتمالی نیز در موردگشت ارشاد اعلام موضع کرده اند. البته از میان هشت نامزد نهایی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری تعدادی از آنها به بیان دیدگاهشان در مورد آزادی دختران و پسران و فعالیت گشت ارشاد در سطح جامعه پرداخته اند که در ادامه می خوانید.

 

غلامعلی حدادعادل

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

 

اوکه از ادامه رقابتها به نفع جریان اصولگرایی انصراف داده گفته است: سال 88 از بین چهار کاندیدا، سه نفر اعلام کردند که ای بی حجابان خیالتان راحت، اگر من رییس جمهور شوم کسی به شما در خیابان چیزی نخواهد گفت، ولی من می گویم یک شرط مهم در دفاع از حجاب این است که نباید دولت چیزی بگوید و نیروی انتظامی و دستگاه قضایی چیز دیگر. صریح می گویم، دولت اگر عاقلانه عمل کند، ما می توانیم ضمن حفظ اقتدار نظام، مساله حجاب را نیز حل کنیم و اگر نظام از خود اقتدار نشان ندهد مساله حجاب بدتر خواهد شد. باید ضمن حفظ اقتدار نظام عاقلانه با مظاهر بدحجابی در جامعه برخورد کنیم.

 

علی اکبر ولایتی

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

 

گشت ارشاد به تنهایی نمی تواندعفاف و حجاب را در جامعه حاکم کند.

 

حسن روحانی

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

 

در مقوله فرهنگ بگیر و ببند جایی ندارد. نمی توان با استفاده از پلیس در حوزه فرهنگ کاری کرد. باید از طریق کار فرهنگی کارها را دنبال کنیم. دختران و پسران ایرانی خودشان حجابشان را رعایت می کنند و نیازی به کار پلیسی نیست.

 

سید محمد غرضی

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

 

گشت ارشاد جزء تورم است، چون عده ایی خلاف می کنند و به عده ایی دیگر پول بدهیم تا جلوی خلاف را بگیرند.یان آزاد است و پوشش جوانان هم آزاد . اگر بخواهید فرهنگ غرب را دنبال کنید چاقوی عده ایی را علیه خود تیز می کنید. ما به ازای حرکت فرهنگی نا متعارف عده زیادی را مشغول به کار کرده ایم من از جوانان می خواهم پول مفت را برای کسی تامین نکنند.

 

محمدرضا عارف

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

 

وی که از ادامه حضور در انتخابات انصراف داده اشاره مستقیمی به مقوله گشت ارشاد نداشته است اما در برخی سخنرانی های تبلیغاتی از آزادی روابط دختر و پسر براساس قانون سخن گفته است.

 

سعید جلیلی

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

 

این کاندیدا با توجه به برگزار نکردن نشست خبری با خبرنگاران اظهار نظر مستقیمی درباره گشت ارشاد و مقوله عفاف و حجاب ندارد.

 

محمدباقر قالیباف

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

 

به حجاب نباید تنها به عنوان یک پوشش نگاه کنیم، بلکه به حجاب به عنوان یک باور و نماد ارزش های فرهنگ اسلامی و ایرانی خود توجه کنیم.موضوع عفاف و حجاب یک موضوع مقطعی و دستوری نیست که با دستور دنبالش کنیم. با سخت گیری و خشونت امکان توسعه عفاف و حجاب در جامعه امکان پذیر نیست.

 

محسن رضایی

دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری از گشت ارشاد و برخورد با بدحجابان

 

در کشور ما عده ای امربه معروف و نهی از منکر را فقط در مسئله حجاب می دانند. در صورتی که امر به معروف و نهی از منکر مسئله ای بسیار گسترده ای است. از گران فروشی گرفته تا تحمل پذیری در نقد و انتقاد، اخلاق، سیاست و اقتصاد است و مثل نماز و روزه واجب است و هرگز تعطیل نمی شود.

اگر حیا در جامعه ما تقویت شود، مشکل حجاب حل خواهد شد. ما حیا و غیرت را رها کرده ایم و به سراغ مساله حجاب رفته ایم.

 

کاندیداها در مورد برخی طرح ها سخن نگویند

در همین حال سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه وظیفه پلیس مقابله با هنجار شکنی علنی است، تاکید کرد: کاندیداها بهتر است در مورد این مسائل وعده های نشدنی ندهند چرا که ما براساس قانون با بدحجابی برخورد می کنیم و فعالیت گشت های امنیت اخلاقی براساس قانون ادامه دارد.

ادامه مطلب رو فراموش نکنیددوست عزیز تو که مارو حمایت نمیکنی و عضو نمیشی چطور انتظار داری ما امکاناتمونو در اختیارت بگذاریم؟؟ پس همین الان عضو شو


براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : *

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
نام کاربری :
رمز عبور :
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
A2

تبادل لینک

عضویت
جهت استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا روی گزینه ثبت نام کلیک کنید
آمار
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 222
کل نظرات کل نظرات : 41
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 234

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 19
بازدید دیروز بازدید دیروز : 13
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 144
بازدید ماه بازدید ماه : 515
بازدید سال بازدید سال : 3,922
بازدید کلی بازدید کلی : 207,852

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.221.75.115
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
ورود کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
مطالب تصادفی:
نظرسنجي
اگه ي روز عشقت ازت جداشه آخرين جمله اي كه بهش ميگي چيه؟کیفیت مطالب و انجمن مجله تفریحی و سرگرمی من تو را چگونه ارزیابی میکنید؟